Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Schengen Vizesi

Polonya Schengen vizesi başvurusu, şahsi olarak da yapılabilen başvurular arasında yer almaktadır. Ancak bunun yanı sıra vize başvurusunun şahsi bir şekilde gerçekleştirilmesi çok büyük bir önem barındırmaktadır. Bu başvurular genellikle olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. En büyük sebeplerinden bir tanesi ise, başvuru sırasında yapılan hatalardan dolayı kaynaklanmaktadır. Yetkili makamlar sistemin iyi bir şekilde ilerlemesini ve hatasız bir şekilde yapılması için talep etmiş olduğu gerekli bütün belgelerin tamamını istenilen şekilde olmasına özen göstermektedir.

 

Ancak talep edilen doğrultuda gerçekleştirmeyen evrakların beyanı ise yetkili merciler tarafından onaylanmadığı için olumsuz bir şekilde sonuç alacaktır. Polonya Schengen vize başvurularının şahsi bir şekilde gerçekleştirilemediğinden dolayı bu kurumda yetkilendirilmiş vize başvuru firmaları aracılığı ile sağlanması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı firmalar ya da vize başvuru merkezi kişilerin istediği doğrultuda hizmet sunmayı gerçekleştirecektir.

 

Merkezi firmaları yapılan başvuruların sonucunda ise Polonya adına vize merkezi ekipleri kişiye iletişime geçmek için harekete geçecektir. İlk adımda ise kişilerin ne amaç için Polonya seyahatinde bulunacağını öğrenmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında kişiye en uygun olarak gerekli bütün belgelerin ne olduğunu kişinin tarafıma mail yoluyla iletecektir. Mail içerisinde bulunan belgelerin nasıl hazırlanması gerektiğini de açık bir şekilde kişinin tarafına ibraz edecektir.

 

Başvuru merkezi tarafından sunulmuş olan Polonya vize danışmanlık hizmetinde, firmamıza şahsi olarak gelinmesi gerekmemektedir. Kişilere gönderdiğimiz belgelerin tamamı hazırlandıktan daha sonra, verilecek olan açık adresleri kargo ile tüm belgeler gönderildi bilmektedir. Bu vergiler ise firmaya ya da vize merkezine ulaştırıldıktan daha sonra başvuru işlemlerimizde firmaları ve merkezleri tarafınca gerçekleştirilmektedir. Kişinin yapmış olduğu başvurudan sonra ise, yetkili makamların vereceği cevaplar beklenmektedir ve bunun doğrultusunda vize alma süreci ise bu şekilde son bulmuş olacaktır.

 

Polonya Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Polonya Vize Başvuru Formu: Belirtilen vize başvuru formu içerisinde hazırlanacak olan başvuru formu, yetkili makamlar tarafından son derecede önem arz etmektedir. Bu başvuru formunun içerisinde yer alan bilgilerin tamamen kişinin kimlik bilgileri ile uyumlu olması gerekmektedir ayrıca güncel olması da büyük bir önem arz etmektedir. Polonya Schengen vize başvuru formu içerisinde doldurulacak olan bilgilerin büyük harfler ile ve bunun beraberinde tükenmez bir kalem ile yapılmaktadır. Ancak kişi başvuru formunu şahsi bir şekilde doldurmak istemiyor ise, bize merkezi içerisinde bulunan uzmanlar tarafından bu işlemleri gerçekleştirilmesi herhangi bir olumsuz durum ile sonuçlanmamaktadır. Vize merkezi içerisinde bulunan uzmanların başvuru formunu Lehçe ya da İngilizce diliyle doldurduktan sonra Türkçe dilinde açıklamalar ile bulunması gerekmektedir. Tüm bunların akabinde gerçekleştirilmiş olan başvuru formu içerisinde bulunan imza kısmına başvuru sahibinin imza atması gerekmektedir. İmza atılmayan başvuru formları konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından direkt olarak ret cevabı ile sonuç almaktadır.
 • Pasaport: Kişinin pasaportunun en son on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. On yıldan daha eski Pasaportlar ne yazık ki başvuru işleminde bulunamamaktadır. Kişinin pasaportunu içerisinde bulunan fotoğrafında güncel halini yansıtması en önemli etmenlerden birisidir. Polonya Schengen vizesin işlenebilir olması açısından kişinin pasaportunu çizdi en az iki adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca yapılacak olan başvurunun niteliği içerisinde pasaportun süresinin de Polonya seyahatinden sonra üç ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir. Tüm bunları yanı sıra kişinin pasaportunun sayfalarının eksik olmaması ya da herhangi bir yerinde deforme olmaması da önemli etmenler arasında yer almaktadır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Polonya Schengen vizesi başvurularında kullanacak olan bütün fotoğrafların biyometrik olması gerekmektedir. İki adet biyometrik fotoğraf ve yetkili makamlar tarafından talep edilmiş ölçülerde olması oldukça önemlidir. Fotoğraf içerisinde bulunan arka fonu beyaz olması ve kişinin mimik hareketinde bulunmaması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır ve kişinin en güncel halini yansıtması gerekmektedir. Daha sonra iki adet fotoğraf başvuru dosyası içerisine eklenerek ibraz edilmelidir. Kimlik kartı fotokopisi: kişinin kimlik bilgilerinin yer almış olduğu kimlik belgesinin iki adet renkli bir şekilde taranmış fotokopisi de başvuru dosyası içerisine eklenmesi gereken bir diğer gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Kimlik kartının her iki yüzünün de fotokopisi muhakkak çekilmelidir.
 • Banka Hesap Dökümü: Kişi hangi banka ile işlem yapıyorsa hesabını ait son üç ayı gösterecek bir hareketlerini döküm belgesi başvuru dosyası içerisinde yer alması gerekmektedir. Bu döküm ise bankadan talep edilmektedir ve banka yetkilisi tarafından ıslak imzalı olacak bir şekilde damgalanması gerekmektedir. Ayrıca kişinin banka hesabın içerisinde de yolculuk masraflarını karşılayacak kadar bir maddi bedelin de hazır bulunması vize başvurusu açısından oldukça önemlidir. Kişinin banka hesabında kendine ait bir maddi bir dilin bulunmaması takdirinde, ne yazık ki konsolosluk başvuru işlemini direkt olarak reddetmektedir.
 • Otel ve Uçak Rezervasyon Bilgileri: Polonya’yı ziyaret etmek amacıyla alınan uçak biletlerin de fotokopi çıktısı muhakkak başvuru dosyası içerisine eklenmelidir. Ayrıca kişinin Polonya ülkesinde konaklayacak ana dair yapmış olduğu otel rezervasyonunda çıktıları başvuru dosyası içerisine eklenmesi gereken bir diğer önemli evraklar içerisinde yer almaktadır. Ancak, kişinin sadece rezervasyon yapmış olması yeterli olacaktır. Herhangi bir ücret karşılığında otel ve uçak biletini satın alınması taraflarca tavsiye edilmemektedir. Seyhan sağlık Sigortası: Polonya ülkesinin yetkili makamları tarafından belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde, Polonya Schengen vizesi alınmadan hemen önce Seyhan sağlık sigortasını yaptırılmış olması gerekmektedir. Ayrıca yetkili merkezler tarafından da bu seyahat sağlık sigortası elde edilebilmektedir. Bu seyahat sağlık sigortası ise Polonya’da bulunan süre içerisinde kişinin başına gelecek olan bir sağlık problemine karşı 30.000 Euro teminatlı bir şekilde talep edilmektedir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Polonya Schengen vizesi başvuru işlemlerinden önce dilekçenin hazırlanması son derece büyük bir önem arz etmektedir. Vize talep edildiğine dair bu dilekçe hazırlandıktan daha sonra, başvuru evrakları içerisinde yer alması da muhakkak şarttır. Vize harç bedel dört dekontu: Polonya vize harç bedelleri yetkili makamlar tarafından daha öncesinde belirlenmiştir. Bu belirlenen harç bedelinin bankaya yatırılması ve banka yatırıldıktan daha sonra bu işlemin yapıldığına dair bir dekont belgesinin başvuru dosyası içerisinde yer alması gerekmektedir. Ancak vize için yatırılacak olan başvuru harç bedeli yalnızca banka içerisinde imzalı ve damgalı bir şekilde yapılması tavsiye edilmektedir. ATM’den yapılacak olan başvuru harç bedelleri ne yazık ki yetkili makamlar tarafından kabul edilmemektedir.

Polonya Schengen Vizesi Adına Parmak İzi İşlemleri

Kişi Polonya Schengen vizesi alır iken gerekli olan kuralların içerisinde parmak izi de bulunmaktadır. Kişi başvuru merkezi ya da firmasına bizzat gelerek biyometrik bilgilerin beyanında bulunması gerekmektedir. Ancak kişi daha öncesinde bir Schengen vizesi almış ise ve biyometrik bilgileri sistem içerisinde yer edilmiş ise bu işleme gerek kalmamaktadır.

 

Ancak kişi daha öncesinde Schengen vizesi almamış ise kesinlikle başvuru merkezine de firmasına gelerek parmak izi beyanında bulunması gerekmektedir. Bu başvuru süreci için en önemli etkenlerden birisidir. Eğer parmak izi beyanında bulunulmadığı takdirde başvurusu ne yazık ki reddedilecektir.

Polonya’ya vize kalktı

Polonya’ya vize kalktı

Polonya vize başvuru Formu

Polonya vize başvuru Formu

Polonya vize ücreti

Polonya vize ücreti

Polonya vizesi ekşi

Polonya vizesi ekşi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu