Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Randevu Formu

Polonya randevu formu, yetkili merciler tarafından hazırlanmış olan resmî bir belge olmaktadır. Polonya vize başvuru işlemlerinde doldurulması gereken bir formdur. Polonya vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeği tam anlamıyla uyan bilgiler ile doldurularak başvuru evrakların arasına konulmalıdır. Polonya Konsolosluğu vize başvurusu yapan kişi hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşmak amacı ile başvuru formunu vermelidir.

 

Başvuru evraklarında bulunan bilgilerin kişinin gerçek kimlik bilgileri ile desteklemesi de oldukça büyük bir aramaz etmektedir. Polonya Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvurunun gerekli evrakları içerisinde beyan edilmiş bilgiler dikkate alınarak uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerin karşılaşmasının tespiti yapıldığı takdirde yetkili makamlar tarafından kişinin yapmış olduğu vize başvuru formu direkt olarak reddedilmektedir.

 

Polonya vize başvuru formu, uluslararası bir müze kurallarına uyan resmî bir belge niteliği taşımaktadır. Kişinin seyahat nedenine ve gerçeği uygun bir şekilde doldurulması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bu form içerisinde verilecek olan sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı da başvuru yapan kişinin göz önünde bulundurması gereken bir diğer önemli husustur. Polonya vize başvuru formunda kişinin beyan etmiş olduğu asılsız ve eksik bilgiler Polonya vize başvuru işlemleri iptal sebebine neden olur. Polonya vize başvuru işlemleri sırasında verilmiş olan bu asılsız bilgilerin, aynı zamanda kişinin ceza almasına da yol açmaktadır.

 

Polonya randevu formu içerisinde yapılacak olan hataların bize başvurusunun yanması, kişinin Polonya ülkesine giriş ve çıkışını zorlaşmasını beraberinde para cezası alması gibi muhtemel olan cezalar da uygulanabilmektedir. Polonya vize başvuru formu, İngilizce ve Türkçe dili olacak şekilde doldurulması gerekmektedir. Net bir şekilde olmayan, doldurulan formlar içerisinde herhangi bir hatanın olmasından dolayı geri dönüş yapılmamaktadır. 

Bu nedenden dolayı, formun kesinlikle gerçeği yansıtması ve kişinin kimlik bilgileri ile tutarlılık söz konusunun olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Yetkili makamların belirlemiş olduğu ölçülerin neticesinde kişinin biyometrik fotoğrafını da formun fotoğraf bölümüne yapıştırarak ardına vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme de imzasını atması gerekmektedir. Atacak olunan imzanın ise, kişinin pasaportunda bulunan imzası ile aynı olması şarttır. Konsolosluk bu durumu göz önünde bulunduracaktır.

 

Polonya Vize İşlemleri

Polonya vize işlemleri sırasında ise, birbirleri ile aynı olan imzalar kullanmaya özen gösterilmelidir. Polonya vize başvuru formu içerisinde verilmiş olan bilgiler, sunulacak olan Polonya gezisi adına gerekli evraklarda yer alacak olan bilgiler birbirleri ile uyumluluk göstermesi arz edilmektedir. Başvuru sırasında kişinin yanlış ya da eksik bilgileri, form ve dilekçeyi atılmış olan imzaların birbirinden farklı olması gibi bunun yanı sıra pasaport numarası, kimlik numarası tarzındaki bilgilerin uyum içinde olması gerekmektedir. Akabinde bu durumlara uyumadığı takdirde kişinin vizesi reddedilmektedir.

 

Polonya vize başvuru formları ise Polonya konsolosluklarının resmî sitelerinden ya da konsoloslukların yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezinin adı firmaları aracılığı ile sağlanmasıdır. Polonya vize başvuru formunun doldurulduktan sonra imzalanması gerekmektedir.Kişinin vize süresinin sonunda ülkeyi terk edeceğine dair, vize almış olmanın Polonya’ya girişinin garanti etmeyeceğini, Polonya ülkesine girişinin sırasında görevlilerin sorumluluğunda olduğunu başta kabul edecek bir dilekçeye onay imza satması gerekmektedir.Polonya vize başvuruları sırasında ise yetkili makamların, Polonya vize başvuru yapacak işi ile ilgili tüm detayları alabilmesi adına bu forum içerisinde yazılan bilgilerin doğru ve gerçeği yansıtan bir şekilde yazılması ve ardında da imzalanması gerekmektedir.

 

Tüm bu bilenlerin yanı sıra Polonya vizesi başvuru formları doldurulur iken okunaklı, tüm harflerin büyük bir şekilde yazılması ve tükenmez kalem ile yazılıp ardından başvuru yapan kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Ayrıca kişinin yazmış olduğu belge içerisinde Türkçe dilinde kullanmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Polonya başvuru formu doldurulur iken, ekte sunulmuş olan dosyaların dikkate alınarak doğru bir şekilde doldurulması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

 

Ayrıca ekte sunulmuş olan bilgilerin dosya içerisinde bulunan bilgileri kesinlikle desteklemesi gerekmektedir. Desteklenmeyen ve asılsız olan bilgilerin vize başvurusu direkt olarak reddedilmektedir. Başvuru formu orijinal formu, başvuru yapacak olan kişi tarafından eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulduktan daha sonra imzalanması gerekmektedir.  Vize başvuru formları eksik ya da hatalı bir şekilde doldurulur ise, yetkili makamlar tarafından kişinin yapmış olduğu başvuru geri çevrilmektedir. Bu form içerisinde verilmiş olan bilgiler ile konsolosluğa başvuru esnasında kişinin verecek olduğu evraklarında doğruluğu tespit edilerek yüzdesinin olumlu bir şekilde sonuç almasına önemli bir etken sağlamaktadır.

 

Ayrıca kişi Polonya vize başvuru formları hakkında bilgi almak istiyor ise orijinal ve resmî web sitesinden ulaşabilmektedir.

 

Polonya Randevu Formunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

Polonya randevu formu için ise gereken evraklar pasaport, kişinin son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biyometrik güncel fotoğrafı, beş yıl geçerliliği sahip olan bir biyometrik veri girişi, kişinin kimlik numarasının ön ve arka yüzü fotokopisi, gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonlarının çıktılarını, otel rezervasyon bilgileri, Polonya vizesi seyahat dilekçesi, Polonya vizesi Seyahat başvuru formu, seyahat kara yolu ile gerçekleştirilecek ise şahsi araç kullanımlarında uluslararası ehliyet ve araç ruhsatına sahip olunması gerekmektedir.

 

Başvuru sahibinin son 3 ay içerisinde yapmış olduğu banka dökümünü hesap hareketleri, başvuru sahibinin işveren, öğrenci, emekli, ev hanımı ve benzeri durumu olmasına karşılık olarak mesleki evrak dökümleri, başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde ya da çalışmaması durumunda Polonya seyahatinde sponsor kim ise o kişinin gerekli kimlik bilgileri kesinlikle başvuru dosyası İçerisinde yer alması gerekmektedir. Her vize kategorisi göz önünde bulundurulduğu takdirde, vize işlemleri ile alakalı olarak standart evraklar ve bunun yanında ise vize türüne özel bir şekilde hazırlanması gereken kişiye özel evrakların bulunması tavsiye edilmektedir.

 

Polonya randevu formu evraklarının, yetkili makamlara istediği bir şekilde hazırlanması mecburiyeti bulunmaktadır. Birinden genel evrakların yanı sıra, özel olarak şirket evrakları, finansal evraklar ve seyahat edecek kişinin kendi karşılayamayacak durumda olması halinde ise sponsor kişinin evrakları ve kimlik bilgileri muhakkak gerekmektedir. Polonya ziyareti için hazırlanacak Olan bütün evrakların geçerli olabilmesi adına pek çok doğru beyan ve belgelerin orijinalleri, bütün evrak gibi durumları hazırlamaları tavsiye edilmektedir. Her belge ve evrakta güncel olması bize başvuru yapacak kişinin olumlu sonuç alması adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Güncel olmayan, kişinin seyahat amacına uygun olan bayan ya da çeşitli güvenlik gerekçeleri bulunan Polonya başvuruları yetkili merciler tarafından reddedilmektedir.

 

Yetkili merciler kişinin yapmış olduğu başvurunun olumsuz sonuç almasına karar verdikten sonra, başvuru sahiplerinin eksik evrak gibi kolay bir şekilde temin edilebilecek nedenleri var ise Polonya vize reddine işlemine itiraz edebilme hakları da bulunmaktadır. Bunun akabinde kişinin yapmış olduğu itiraz aşaması olumlu bir şekilde sonuçlanması halinde, eksik olan belgelerin tamamlanması adına kişilerin yeniden aynı süre içerisinde başvuru yapılmasına izin verilmektedir. Ayrıca konsolosluğun gerek görmesi takdirde başvuru sahibinin mülakat amacı ile ve bunun beraberinde ek evrak talebinde bulunarak konsolosluğa çağırabilme hakkına da sahiptir.

VFS Global randevu

VFS Global randevu

Polonya vize başvuru Formu

Polonya vize başvuru Formu

VFS Global Polonya

VFS Global Polonya

Polonya Konsolosluğu Ankara

Polonya Konsolosluğu Ankara

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu