Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti vize türlerine göre farklılıklar göstermektedir. 6 yaş altında bulunan kişilerden vize ücreti talep edilmemektedir. Polonya Konsolosluğu belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda vize ücret konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içermektedir. Polonya vize başvurusu vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli, yani Polonya Schengen vizesi kapsamı içerisinde turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti ise uzun süreli kullanılacak olan yerden farklı bir kategoride yer almaktadır.

Vize alım süreci içerisinde Polonya vize ücretinin, yetkili makamlar ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Kişinin yapacak olduğu başvurusu öncelikle nedenini belirlemek, sorunsuz bir Polonya vize başvurusunu gerçekleştirmek amacı ile güncel vize ücretleri için kişi vize merkezleri ile iletişime geçebilme hakkına sahiptir. Vize merkezleri kişiden hiçbir şekilde bilgi aktarımı sebebiyle tarafına ücret talep etmemektedir. Polonya vize ücretleri ise vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına gerçekleştirilmektedir.

3 Şubat 2020 tarihinden bu yana konsolosluk harçlarına engel vizesine 20 Euro zam gelecek toplamda 110 Euro olmuştur. Turistik vize 100 Euro, ticari vize 100 Euro, ziyaret vizesi 100 Euro, kültürel bize 100 Euro, sıfır ve altı yaş arasında 20 Euro ve altı ila 12 yaş arasını 60 Euro ödenmesi gerekmektedir. Kişilerin Erasmus için yapacak oldukları vize taleplerini ücreti ise müşteri temsilcileri tarafından belirlenmektedir. Ayrıca belirtilmesinde fayda var iki kişinin alacak olduğun şey ya sağlık sigortası gerekli ücret karşılığında yetkilendirilmiş vize merkezleri tarafından da yapılabilmektedir. Sağlık sigortası ücreti sigorta süresine göre farklılıklar göstermektedir.

Polonya vizesi adına yapılacak olan başvurularda yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da firmaları göçmen olmayan vize türleri için başvurulardan 30 Euro kadar danışmanlık bedeli hizmeti almaktadır. Bu hizmetlerin kapsamı alanları kişiye özel evrak listesini gönderimi, telefonda sınırsız destek hizmetinin sağlanması, vize uzmanları ile ön başvuru formu hizmeti, başvuru dosyasını hazırlama hizmeti, randevu alımı hizmeti, fotokopi ve çıktı alma hizmeti ve kişiyi karşılama hizmetleri yer almaktadır. Tüm bu hizmetlerin bedelleri ise 30 Euro olmaktadır.

Polonya Vize Danışmanlık Hizmet Bedelleri

Tüm bu danışmanlık bedelini kapıda hizmetleri açıklayacak olursak kişiye özel evrak liste gönderimi, başvuran kişinin statüsü, mesleki pozisyonu ve seyahat nedenine göre evrak listesini düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılması hizmetedir. Yetkili makamlar tarafından belirlenmiş olan her seyahatin nedenine ve meslek pozisyonuna ayrı olarak bir evrak listesi bulunmaktadır.

Bu evrak listesinin güncel olması ve hatasız bir şekilde hazırlanması vize başvurusunun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca telefonun sınırsız destek destek hizmeti ise, evrak listesinin hazırlanması sırasında evrakların doğru bir şekilde anlaşılması, hazırlık ara bilgilendirmeler, nerden temin edilmesi gerektiğini net bir şekilde belirlenmesi, her türlü belgenin muadili var ise bunun ile alakalı bilgilendirmelerin yapılması hizmetidir.

Bu süreç içerisinde dilekçeler de nerelere dikkat edilmesi gerektiğini, kişinin banka hesaplarının detayları, yapmış olduğu otel ve uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiğini, sigorta ile alakalı sorular, kişinin e-Devlet üzerinden alacak olduğu belgelerin içerik ve detayları gibi pek çok konu hakkında kişinin aklında soru işareti oluşmasından dolayı destek hizmetini sağlamaktadır.

Tüm bu belirtilenden yarı sıra bir başvuru sürecinde müşteri ile ülkenin uzmanları arasında ortalama 1 saat sürecek kadar 7 ya da 8 adet görüşme sağlanmaktadır. Diğer bir hizmet ise vize uzmanları ile ön başvuru hizmetidir. Kişinin evrak listesi tarafına ulaştıktan daha sonra evrakları merkeze getirebilir, ülkenin içerisinde bulunan uzmanlar ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında bütün detayları görüşebilme hakkına sahiptir. Kişinin evrakları kontrol edilir iken VIP bir ortam içerisinde çay ya da kahve hizmetlerinden de faydalanabilme hakkına sahiptir. Kişinin evrakların uyumlu olması ya da olmaması, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, kişinin başvuru hizmetinin yapılıp yapılamayacağını karar verilmiştir.

Ancak kişi başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece kişiden 100 Türk Lirası talep edilmektedir. Bir diğeri ise başvuru dosyanın hazırlanması hizmetidir. Kişinin evrakların hazırlanması ve formlarının doldurulması sonrasında başvuru dosyası yetkili makamların istemiş olduğu bir düzende hazırlanması gerekmektedir. Kişinin dosyası konsolosluğa karşı en büyük referansıdır. Bize başvuru formlarının doldurulması kişinin ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.

Online bir şekilde formun doğru bilgilerle gerçeği yansıtacak bir şekilde doldurulması arz edilmektedir. Kişinin dosyasını anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve bunun yanında kişisel bilgilerinin de ayrıştırılması, çalışma belgelerinin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile yapılmış olan rezervasyon belgelerinin doğru bir şekilde dosya içerisine konulması ayrıca güncel olması ekipler tarafından sağlanmaktadır. Randevu alma hizmeti ise kişinin bizim mülakatı için en uygun yakın tarih için randevu oluşturma hizmeti kapsamaktadır.

Kişinin dönemsel yoğunlukları da gözününde bulundurarak en yakın randevu tarihi ile merkezin uzmanları tarafından sistemden takip edilir ve randevusu oluşturulmaktadır. Fotokopi ve çıktı alma hizmeti ise kişisel evrakların orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihi sırasında başvuruda kişi yanında getirir ise formların doldurulması için fotokopileri bırakılmaktadır. Bu hizmet ise bu işlemi kapsamaktadır. Karşılama hizmeti ise kişinin randevu tarihinde mülakat öncesi ülke uzmanlığının konsolosluk bina önünde karşılayacak hizmetidir.

Mülakatın yapılması ise konsolosluk içerisinde bunların yetkilerini bize başvuruda bulunan kişi tanıması ve seyahat nedenini anlatacağım, kişiye Sorulan sorulara doğru ve uygun birincilikte cevap vermesi için gereken bir süreçtir. Bu sürecin en doğru ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için uzmanlar kişiyi konsolosluk kapısında karşılamaktadır.

Bunun yanı sıra sorulacak sorular ile alakalı olarak kişiyi mülakata hazır bir hale getirir ve kendisine doğru anlatması adına bilgileri kişiye iletmektedir. Hizmet bedellerinden bahsedecek olursak seyahat sağlık sigorta hizmeti 20 Euro, vize ve pasaport kargo hizmet bedeli 30TRY, başvuru formu doldurma hizmeti 30TRY, Vize ve pasaport kurye hizmeti ise 100 Türk Lirası İngilizce motivasyon mektubu 300 TL ve vize kapıda hizmet bedeli ise 100 Euro olarak kayıtlara geçmektedir.

Seyahat sağlık sigorta hizmet bedeli ise her türlü sağlık durumlarda kişinin kullanabilmesi adına 30.000 Euro teminatlı 30 günlük bir seyahat sağlık sigortası kurumlar tarafından 20 Euro bedel karşılığında temin edilebilmektedir.Vize pasaport kargo hizmeti ise vize başvuru evraklarının veya pasaportun kargo ile gönderilmesi durumunda ödenecek olan hizmet bedeli ise 30 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Vize başvuru formu doldurma hizmeti ise vize başvurusunda bulunacak kişinin daha önce yabancı bir dilde form doldurmamış ise bu sebepten dolayı ret almak istemiyorsa formu doldurmayacak zamanı yok ise vize uzmanları tarafından 30 Türk Lirası karşında sağlamaktadır. İngilizce motivasyon mektubu ise bize başvuru süreci içerisinde dilekçe en önemli unsurlardan birisi olarak bilinmektedir. Kişinin gitme amacının doğru ve etkili bir şekilde anlatması, geri döneceğine dair ispatlarını kanıtlaması, mali ve ailevi durumu net bir şekilde belirtmesi başvurunun değerlendirme sürecine olumlu bir açıdan etkilemektedir. Bunun konsolosluğa hitaben İngilizce dilekçesini editörler tarafından 300 Türk Lirası karşılığında sağlanmaktadır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu