Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Vize İşlemleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya vize ücreti ne kadar?

Polonya’ya seyahat için talep edilen vize ücreti her ülke gibi farklılık göstermekte. Ayrıca 6 yaş ve altında bulunan yolculardan vize ücret talep edilmemektedir. Polonya vize ücretlerinin içerisinde konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretleri de bulunmaktadır.  Polonya’ya gidecek olan kişilerin vize başvuru merkezlerine giderek başvurmaları gerekmektedir.

Bu süreç içerisinde başvurunuzun vize başvuru merkezi tarafından teyit edilmesi son derece önem arz etmektedir. Ayrıca kişiler sorunsuz birinize başvuru ve onay süreci geçirmek için seyahat sebeplerini açıkça belirtmeleri gerekmektedir. Bu sayede başarılı bir vize başvuru yapılır ve son noktada olan ödeme kısmına gelebilirsiniz. Kişilerim ödeyecekleri en güncel vize ücretleri ise turistik vize €100, ziyaret vizesi €100, ticari vize €100, kültürel vize €100 ve çalışma vizesi 180 Euro şeklindedir. Ayrıca 6 ile 12 yaş arası çocuklar için ödeme ödenmesi gereken vize ücreti ise 60 Euro’dur.

Erasmus için Polonya ya gidecek olan öğrencilerin vize ücretleri ise müşteri temsilcileri tarafından belirlenmektedir. Ayrıca kişilerin başvuru yapmış oldukları vize başvuru merkezleri ya da firmaları göçmen olmayan vize başvuruları için 30 Euro ek hizmet ücreti almaktadır. Bu ücretlerin içerisinde ise kişiye özel evrak gönderimi, ön başvuru formu doldurma hizmeti, başvuru dosyası hazırlama hizmeti, telefon üzerinden sınırsız yardım hizmeti, randevu alın hizmeti, kişiyi karşılama hizmeti ve çıktı alma hizmeti gibi çok birçok hizmetin bedeli bulunmaktadır. Ancak bu hizmet zorunlu değildir.

 Polonya vize danışmanlık hizmeti ücretleri ne kadar?

Vize danışmanlık hizmeti başvuru sürecinde son derece önem arz etmektedir. Size hizmet veren danışmanınız vize başvurusu sırasında sizin doldurmanız gereken evrakları en doğru şekilde doldurmanızı sağlayıp, sorunsuz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayacaktır. Tüm bu süreci yani bir vize danışmanının size sunduğu hizmeti detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse, başvuru başvuran kişinin statüsünün belirlenmesi, mesleki pozisyonu, kişiye özel evrak listesi gönderimi.

Seyahat sebebine göre evrak listesi düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılması şeklindedir. Ayrıca kişilerin yapmış oldukları seyahatlerde nedenlerine bakılarak bunlara verilecek olan evrak listelerinde farklılıklar göstermektedir. Vize danışmanınız tarafından telefonda verilmiş olan sınırsız hizmet de ise, size verilmiş olan listedeki evrakların doğru bir şekilde anlaşılması, bu evrakları nereden temin edebileceğinize dair net bir bilgilendirme ve hazırlık sürecinde gerekli ara bilgilendirmeler gibi pek çok hizmet bulunmaktadır.

Tüm bu bahsettiğimiz danışmanlık süreci haricinde müşteri ile ülkenin uzmanı 1 saat sürecek 7 ila 8 tane görüşme gerçekleştirmektedir. Kişiler bu şekilde kafalarındaki soru işaretlerini yanıtlayabilirler. Ayrıca bu yüz yüze yapılan görüşmeler son derece VİP bir ortamda, çay ve kahve ikramı ile yapılmaktadır. Bütün bu ön başvuru süreci sonra erdikten sonra ve başvuruyu ret cevabı geldikten sonra ise kişiden 100 TL’lik başvuru ücreti kesilmektedir Ancak ön başvurunuz kabul olur ve işleme devam etmeniz gerekirse danışmanımız tarafından başvuru dosyanız hazırlanır.

Ayrıca bu dosya yetkili makamların istediği şekilde doldurulmalı ve bunun içinde ileri düzeyde İngilizce gerekmektedir. Bu noktada vize danışmanınızın fazlaca yardım olacaktır. Kişinin formu doğru bir şekilde doldurmasının yanı sıra çalışma belgelerine doğru bir şekilde hazırlamak, kişisel bilgilerinin ayrıştırılması ve seyahat belgeleri gibi hizmetlerde bulunmaktadır.

Bahsi geçen karşılama hizmeti ise vize için mülakata gelen kişinin ona yardımcı olacak uzman tarafından karşılanması hizmetidir. Mülakat öncesi vize danışmanı size motive eder ve mülakat sırasında size sorulacak olan sorulara en doğru şekilde yanıtlamanız için size bilgiler verir. Ayrıca danışmanınız mülakat sırasında seyahat nedeninizi ve kendini tanıtmanız konusunda size gerekli bilgiler verir. Tüm hizmetlerin sonucunda sizden talep edilen danışmanlık ücreti ise 30 Euro’dur.

Polonya vizesi ile Romanya’ya giriş yapabilirsiniz ancak Romanya vizesi ile schengen ülkelerine seyahat edemezsiniz.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu