Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Konsolosluk İşlemleri

Polonya Konsolosluk işlemleri, kişilerin vize taleplerinde Polonya ülkesine gitme amacı doğrultusunda kurulan bir kurumdur. Kişinin, ikamet ettiği ülkeden ayrılarak Polonya ülkesine seyahat gerçekleştirmesi adına verilen karar aşamasında tek yetkili merciidir.

Polonya ülkesi, Schengen bölgesine üye olan bir ülkedir. Bu nedenden dolayı Polonya ülkesine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları, yetkili makamlara vize talep beyanında bulunmaları gerekmektedir. Ancak istisnai durumların dışında, başvuru yapacak olan kişi şahsen konsolosluğa başvuru talebinde bulunamamaktadır. Bu nedenle konsolosluk tarafından yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru firmaları ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile kişi vize başvurusunda bulunabilme hakkına sahiptir.

Schengen vizesi ise, kişinin seyahat edecek olduğu ülkelerde en fazla 90 gün konaklama hakkı tanımaktadır. Ancak bu, çalışma ve ticaret amacı doğrultusuna hizmet eden bir vize türü değildir. Bu tip uzun vize ya da ticari vize işlemleri ise direkt olarak konsolosluğa yapılması gereken vize başvuru türleri arasında yer almaktadır.

Polonya Schengen vizesine başvuru yapacak olan kişi, Schengen bölgesi içerisinde 180 günlük bir zaman dilimi içerisinde mevcut 90 günü geçmemek koşulu ile konaklama hakkı verilmektedir. Polonya C tipi neticesinde seyahat gerçekleştirecek olan kişi, seyahatin ilk durağını Polonya ülkesinden gerçekleştirmek adına vize süresinin dahili ile ziyaret etme hakkına da sahiptir. Polonya, Schengen alanına üye olan ülkeler içerisinde yer almaktadır.

Polonya Vizesinden Muaf Tutulma

Polonya ülkesine seyahat gerçekleştirecek olan T.C. vatandaşları içerisinde özel bir pasaporta sahip olan (siyah, yeşil ve gri) kişiler, 180 günlük bir süre zarfı içerisinde 90 günlük bir seyahat planı gerçekleştirmiş iseler Polonya Schengen Vizesi işleminden muaf tutulmaktadırlar. Ancak, bordo (umumi) pasaporta sahip olan kişiler ise Polonya ülkesine seyahat gerçekleştirmek istiyor iseler vize işlemine tabi tutulmaktadırlar.

Polonya Vizesi Hakkında Detaylı Bilgiler

Polonya ülkesine kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek için vize başvuruları, konsolosluk vize başvuru işlemini için yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezi ya da firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır. Polonya vizesi adına hızlı bir şekilde vize başvurusu yapılması gerekti acil durumlar için vize merkezi ile kişiler temsilciler ile irtibata geçmek dedim. Vize merkezleri, Polonya vizesi işlemleri adına uzman kadrosuyla profesyonelce bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Konsolosluk tarafından belirtilmiş olan Polonya biz evrak listesiz hakkında en güncel bilgileri başvuru merkezilerinden ya da film adı istediğinde ulaşılabilmektedir.

Polonya vize başvurusuna dair bütün sorulara cevap alınabilecek en doğru adres kuzusu girmiş oldukları vize başvuru merkezi ya da firmaları değil. Polonya seyahat edecek olan burada pasaport sahipleri 180 gün içerisinde bulunan 90 günlük baz Alınacak şekilde seyahat gerçekleştirecek ise bize işlemine tabi tutulmaktadır. Ancak özel bir pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları ise 180 günlük süre zarfı içeresinde 90 günlük bir süre için vize işleminden muaf sunmaktadırlar. Kişinin yapacak olduğu evrak teslimleri ise dikkatli bir şekilde ve gerçeği uyumlu bir şekilde doldurulması talep edilmektedir. Kişi yanlış bilgi beyanında bulunduğu takdirde konsolosluk kişinin hakkında cezai yaptırımlar uygulama hakkına da sahiptir.

Ayrıca cezai yaptırımlar sadece kişi üzerinde değil vize başvuru merkezi aracılığı yapan firmaların adına da uygulanmaktadır. Polonya vizesi başvuruları Konsolosluğu yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezi ya da firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır. Polonya vize başvuru evraklarının teslimi ile ilgili bize başvuru merkezine müracaat edilmesi gerekmektedir. Polonya vize randevusu ve buna bağlı olarak biyometrik bilgi alma işlemi de vize merkezleri ya da firmalarından gerçekleştirilmektedir. Schengen vize prosedürleri gereğince, Schengen vize başvurusunda bulunacak olan üçüncü ülke vatandaşları yani Schengen bölgesine dahil olmayan ülkelerden Polonya seyahat edecek olan kişiler, parmak izi verme yükümlülüğüne tabi sunmaktadır.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra Polonya Schengen vizesi alındıktan daha sonra seyahat nedenine göre belirtiler şekilde diğer Schengen ülkelerine kişi geçiş yapabilme hakkına sahiptir. Ancak bu noktada alınmış olan birini tek girişli ya da çok girişli olması çok önemli bir rol oynamaktadır. Polonya tek girişli Schengen vizesi ile Polonya’dan çıkış yapıldıktan daha sonra yeniden Polonya ülkesine dönülememektedir. Bu tip karışık durumlardan dolayı kaçınmak ve sorular nedeniyle başvuru merkezleri temsilcileri ile iletişime geçebilmektedir.

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında Bilgiler

Polonya vizesi adına gerekli olan evrak listesini en güncel hali ve Polonya vize ücretleri için bilgilendirmeler merkezi tarafından kişinin kişisel iyi mail adresine gönderilecektir. Polonya bize başvurduğunda seyahat nedeninin belirlenmesi en önemli unsurlardan biridir. Seyahat nedenine göre seçilen bize türüyle paralellik içermektedir.

Polonya vize başvurularında eksik evrakların beyan edilmesi ve tutarsız bilgilerin içirilmesi nedeniyle kişinin Polonya vizesi adına yapmış olduğu başvuru değerlendirme süreci olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. Polonya vize başvuruları için aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari iş gezisi vizesi, turistik güzel, konferans ve kültürel vize etkinlikleri amacı ile kişi olan en uygun bize alınabilmektedir. Ayrıca Polonya vizesi ücretleri ise başvuru sırasında yapılan olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Polonya vize ücreti Euro üzerinden arz edilmektedir. En güncel vize ücretini öğrenmek adına kişiler temsilciler ile iletişime geçebilmektedir. Polonya vize işlemleri sırasında bize danışmanlık, firma destek ve kargo kurye bedelleri ekstra hizmetlere tabi tutulduğundan dolayı ücretlerde değişiklik gösterebilmektedir. Polonya vize işlemleri sırasında talep edilmiş olan evrakların eksiksiz ve kişinin kişisel bilgilerine göre uygun bir şekilde paralellik göstermesi en önemli unsurlardan sadece bir tanesi olarak bilinmektedir. Ayrıca kişinin yapmış olduğu vize başvurusunu çıkış süresi ise 15 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Polonya vize başvuruları sırasında yetkili makamların yoğunluğu ve tatilleri göz önünde bulundurularak kişinin en az bir ay öncesinden bize başvuru yapılması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Çalışan statüsündeki başvuru yapacak olan kişiler çalıştıkları kurumdan almış oldukları izin yazısı ve seyahat ve SGK hizmet dökümü ile ilgili tüm belgeleri vize başvuru evrak dosyasının içerisine eklenmesi gerekmektedir.

Ev hanımı ya da öğrenci gibi kendi gelir kaynağı bulunmayan kişilerin seyahat masraflarını karşılayacak bir sponsor bilgilerini ve sponsorluk yazısını da gerekli makamlara ibraz etmeleri gerekmektedir. Polonya vizesi evraklarının en güncel halini ulaşmak için kişi Polonya vize başvurusu merkezi ya da firmaları ile iletişime geçebilme hakkına sahiptir.

Vize başvuru merkezi ya da firmaları bilgilendirme amacı ile kişi tarafından kendini hiçbir şekilde ücret talep etmemektedir. Polonya Schengen vize başvuru formları ise pasaport ve kimliği dair bütün bilgileri içeren evraklar de uyumluluk sağlayacak bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Tutarsız ve yanlış bilgilerin beyanında kişinin vizesi reddedilmektedir. İki kişinin bu sonraki alacak olan vize başvurularında olumsuz bir yönde etkilemektedir.

Polonya Vize Reddi

Polonya ülkesinin vize reddi, vize onayları kadar olası bir sonuçtur. Genel itibari ile vize evraklarında yapılmış olan hatalar ya da eksik evrakların yetkili makamlara beyan edilmesi sonucunda kişinin yapmış olduğu Polonya vizesi olumsuz bir karar ile de sonuç almaktadır.

Polonya’ya vize kalktı

Polonya’ya vize kalktı

Polonya vize başvurusu

Polonya vize başvurusu

Polonya vize başvuru Formu

Polonya vize başvuru Formu

Polonya Konsolosluğu

Polonya Konsolosluğu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu