Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar

Polonya vizesi gerekli evraklarının hazırlanması gerekli şartlardan sadece bir tanesidir. Polonya Schengen vize başvurularında bulunulan pasaportun ise on yıldan eski olmaması ve pasaportun kimlik bilgilerinin bulunduğu ve eski vize etiketleri nde olduğu sayfaların fotokopisi yetkili makamlara beyan edilmesi gerekmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra kişide var ise eski pasaportların iki vize sayfaları da konsolosluğunu dikkatin de sunulması gerekmektedir. Ayrıca kişilerin seyahat edeceği pasaportunun da, seyahat bitiminden üç ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. 18 yaşının altında bulunan çocukların ebeveynleriyle birlikte seyahat ediyor ise fotoğrafları ve ebeveynin pasaportunu da yapıştırılması gerekmektedir. Polonya Schengen vize başvuru formu içerisinde pasaport ve kimliği dair diğer bilgileri içeren evrakların birbiriyle uyuşma gerekliliği bulunmaktadır.

 

Yanlış ve tutarsız olan bilgilendirmelerde vize reddi verilmektedir. Ki bu son iki vize başvuruları da ne yazık ki kişinin olumsuz sonuç almaktadır. Polonya vize başvurusu adına gerekli evrakların hazırlanması sırasında özellikle pasaport numaraları, kimlik numarası gibi detayların dikkat edilmesi yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Bu bilgilerin doğrultusunda, Polonya vize başvuru formu içerisinde bulunan ilgili kutu içerisinde yazılmalıdır.

 

Polonya Schengen vize başvuru formu, yetkili makamlar tarafından hazırlanan ve kişi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinilmesi açısından önemli bir formdur. Kişinin Polonya ziyaretine ne amaçla gittiğini, hangi tarihler içerisinde Polonya’da olacağına, var ise Polonya’dan daha sonra gidecek olan ülkeler ve seyahat rotasına dair bilgilerin de bu başvuru formu içerisinde yer alması gerekmektedir. Polonya vizesi için gerekli evraklar içerisinde, iki adet biyometrik fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf ise yetkili makamların ölçüleri doğrultusunda, arka fonun beyaz ve kişinin yüzünün net bir şekilde gösteren en güncel halini yazması gerekmektedir.

 

Ayrıca kişi fotoğraf esnasında hiçbir mimik hareketi nde bulunmaması da önemli bir unsurdur. Polonya Schengen vizesi alınır iken, bütün Schengen müzeleri adına geçerli olan 30.000 Euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigortasının da kişi tarafından ya da Yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafından yaptırılması zorunludur.

Eğer kişi çalışan statüsünde başvuru yapıyor ise kurumundan almış olduğu izin yazısı ve seyahat hizmet dökümü ile çalışmış olduğu firmanın hizmet dökümü ile bütün belgeleri Polonya vize başvuru sırasında kullanacak oldukları evrak dosyası içerisine eklemesi gerekmektedir. Şirket çalışanları ve sahipleri ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesi evraklarında makamlar tarafından talep edilen dosya içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

Polonya vizesi gerekli evrakların talep edilen evraklardan bir tanesi de kişinin banka hesap dökümüdür. Son üç ay içerisinde hesap hareketlerini yastan bu evrak başvuru yapacak olan kişinin ülkeye döneceğinin garantisi olarak konsolosluk etkilerini göstermek amacı doğrultusunda kullanılmaktadır. Ev hanımı ya da öğrenci gibi kendi gelir kaynağı bulunmayan kişilerin seyahat masrafları ise, sponsorun bilgilerini ve sponsorluk yazılarını da ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

Polonya vizesi gerekli evraklarının en güncel hale ulaşmak için, Polonya vize başvurusu yapmak adına vize merkezleri ya da vize başvuru firmaları temsilcileri ile Kişi iletişime geçebilme hakkına sahiptir. Polonya’ya davet üzerine gidecek olan bordo pasaport hamilleri ise, davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgilerinin de başvuru sırasında başvuru dosyaları içerisine beyan etmeleri gerekmektedir. Davetiye Polonya’da ikamet edilen bölgenin valiliğinden onay taşıması gerektiğinden dolayı bu belgenin de başvuru formu içerisinde bulundurulması muhakkak gereklidir. Ancak, davetiyeyi gönderen kişi Polonya Vatandaşı değil ise ve oturum izni belgesi var ise bunu ibraz etmesi gerekmektedir.Kişi, Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi adına gereken davetiyeyi ülkeye seyahatti bulunacak kişinin farklı durumlarda konaklama ve ülkeden ayrılır iken yapacak olduğu harcamaları karşılamak için gerekli finansal güce de sahip olduğunun belgesini kanıtlı bir şekilde başvuru dosyası içerisinde bulundurulması gerekmektedir.

 

Davetiye, davet eden kişiye seyahatte bulunacak olan kişinin Polonya ülkesinde kaldığı süre zarfı boyunca karşılama yükümlülüğü de getirebilmesi gerekmektedir. Polonya vizesi ücreti ise başvuru yapılacak vize türüne göre farklılıklar gösterebilmektedir. Polonya vize ücreti ise Euro cinsi üzerinden ödenmektedir. En güncel vize ücretlerini öğrenmek için kişi başvuru merkezleri ya da başvuru firmaları ile de iletişime geçebilme hakkına sahiptir.

 

Tüm bunların yanı sıra belirtmekte fayda vardır ki; kişinin bilgilendirme amacı doğrultusunda bize başvuru merkezleri ya da firmaları ile iletişime geçmesi halinde yetkilendirilmiş firmaların ya da merkezlerin tarafına kişiden herhangi bir ücret talebinde bulunma hakkı söz konusu değildir. Polonya vize işlemlerinde bize danışmanlık, firma destek ve kargo kurye gibi işlemler için ekstra hizmet ücreti talep edilmektedir. Polonya vizesi ise çıkış süresi ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Kişinin yapmış olduğu Polonya vize başvurusu kararı ise tek yetkili kurum konsolosluk tarafından sağlanmaktadır.

 

Biz de başvuru firmaları ya da merkezleri kişinin yapmış olduğu vizenin kararına varma yetkisine sahip değildir. Polonya vize başvuruları sırasında konsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluğu ve tatilleri göz önünde bulundurula rock en az bir ay öncesinden kişinin başvuru yapması yetkiler tarafından tavsiye edilmektedir. Polonya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularının takibi, yetkili mercilerin yetkilendirilmiş oldukları vize merkezleri aracılığı sayesinde gerçekleştirilmektedir.

 

Kişinin başvurusunu vize merkezin uzman temsilcileri aracılığıyla gerçekleştirmek adına, iletişim departmanından veya şubelerin bölümlerinden kişiler ile iletişime geçmesi talep edilmektedir. Polonya vize başvurularında, kişinin seyahat amacını belirlenmesi en önemli etkenlerden sadece bir tanesidir. Seyahat nedenini seçtikten daha sonra, vize türüyle paralellik içermesi de önemli bir etkendir. Polonya vizesi adına gereken evrak listesini en güncel halini kişi, Polonya vize ücretlerini ve diğer bilgileri merkez tarafından başvuru yapan kişinin tarafına mail yolu ile gönderimi sağlanmaktadır.

 

Polonya vizesi için randevu talebi, Schengen vize başvuru formunun doldurulması ve kişinin seyahat amacına uygun bir vize türüne yönlendirilmesini yapılması ve evrak kontrolü takibi gibi tüm işlemler biz de merkezin çalışma alanı içerisinde sayılmaktadır. Polonya vize başvurusu adına ailem arkadaş ziyareti vizesi, ticari iş gezisi amacıyla yapılacak olan vize, turistik vize, konferans ya da kültürel vize çeşitleri yönlendirilmelerinin yapılması yine vize başvuru merkezi ya da firmaları tarafından sağlanmaktadır.

 

Polonya Vize Randevusu

Polonya vizesi adına yapılacak olan başvurular, yetkili makamlar tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezi ya da firmaları aracılığıyla yapılmaktadır. Polonya vize başvuru evraklarının ise teslimi de yine başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra Polonya vize randevusu ve bunun beraberinde parmak izi alma işlemleri de vize merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Schengen vize prosedürleri gereğince, Schengen başvurusunda bulunacak olan üçüncü ülke vatandaşları yani Schengen bölgesinde bulunmayan ülkelerden Polonya’ya seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin parmak izi verme yükümlülüğü zorunlu bir haldedir.

 

Ancak daha önceden başka bir Schengen vizesi ne sahip olunsa bile, Polonya konsolosluğunun aksi bildirilerine kadar Polonya’dan Schengen vizesi almak isteyen kişilerin biyometrik bilgi beyanlarında ibraz yapması kesinlikle zorunlu bir işlemdir. Polonya vize başvuru işlemleri ise, vize merkezleri yükümlülüğünce yürütülmektedir. Polonya Schengen vizesinin sonucunda ise karar verme yetkisi sadece yetkili makamlara aittir.

 

Polonya’ya vize kalktı

polonya’ya vize kalktı

Polonya Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar

Polonya Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar

Polonya D tipi vize için gerekli evraklar

Polonya D tipi vize için gerekli evraklar

Polonya vize başvuru Formu

Polonya vize başvuru Formu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu