Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formu, yetkili makamlar tarafından hazırlanmış olan resmî bir belgedir. Polonya vize işlemlerinde doldurulması gereken zorunlu bir form olarak yetkili tarafa iletilmektedir. Polonya vize başvuru formu, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurularak başvuru evrakların arasında konulmalıdır. Ayrıca form gerçeği uygun bilgiler ile yansıtılmalıdır.Yetkili makamların, vize müracaatı yapan kişi hakkında daha detaylı bir bilgi alması amacıyla bize başvuru formu uygulamaktadır.

 

Polonya vize başvuru formunda eksiksiz ve hatasız olan bilgiler verilmesi gerekmektedir. Yetkili makamların, Schengen vize başvuru formunda vermiş oldukları bilgilerinin, başvuru evrakları arasında bulunanbilgilerini desteklemesi gerekmektedir. Polonya Konsolosluğu vize başvuru formu ve talep etmiş olduğu başvuru evrakları arasında beyan edilen bilgileri dikkatli bir şekilde inceleyecektir. Uyumsuz ve kişinin kimlik bilgileri ile uyumlu olmayan bilgileri ile karşılaşması halinde başvuru işlemleri direkt olarak reddedilecektir.

 

Polonya vize başvuru formu uluslararası bir vize prosedürüne göre uygulanmaktadır. Kişinin bu form üzerinde verecek olan sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağını da gözününde bulundurması gerekmektedir. Yetkili makamların gerekli görmesi halinde kişi ve vize başvuru merkezinin aracılığını yapmış olması nedeniyle haklarında cezai yaptırımlar uygulayabilme hakkına da sahiptir. Polonya vize başvuru formunda beyan edilecek olan asılsız ve eksik bilgilerin doğrultusunda, Polonya vize işlemleri direkt olarak iptal edilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin ceza almasına da yol açacaktır. Başvuru yapacak kişinin, başvuru formunda yapılacak usulsüzlük ve vize başvurunun iptal edilmesi, ülkeye giriş ve çıkışınız zorlaşması ile birlikte para cezası alma gibi muhtemel olan cezalar ile karşı karşıya kalmaktadır.

 

Polonya vize başvuru formu, İngilizce ve Türkçe dili ile doldurulması talep edilmektedir. Okunaksız bir yazı ile doldurulmuş olan başvuru formları ile ilgili bize başvuru sahibi ile herhangi bir geri dönüş yapılmamaktadır. Bu nedenden dolayı formun aslı olmasına ve diğer başvuru evrakları ile uyumluluk göstermesi gerekmektedir. Polonya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu ölçülerin doğrultusunda olan biyometrik fotoğrafların, formun fotoğraf kısmına yapıştırılarak  ve başvuru formunun en alt köşesinde bulunan kısma imza atılması en önemli uygulamalardan sadece bir tanesidir.

 

Kişinin başvuru formu içerisine atacak olduğu imza ile pasaportundaki mevcut imza birbiri ile aynı olması gerekmektedir. Birbiriyle aynı uyumluluğu göstermeyen imzalar, yetkili makamlar tarafından kabul edilmemektedir. Bu nedenden dolayı kişinin Polonya vize işlemleri esnasında birbiri ile aynı olan imzaları kullanmaya dikkat etmesi tavsiye edilmektedir. Kişiler Polonya vize başvuru formunda verecek olduğu bilgilerin, sunacak olduğu Polonya vizesi gerekli evraklarında yer alan bilgiler ile kesinlikle uyum göstermesi gerekmektedir.

 

Polonya Vize Başvuru Formunda Verilecek Olan Bilgiler

Başvuru sırasında eksik ya da yanlış verilen bilgiler, form ve dilekçeyi atılacak olan imzaların farklı olması, pasaport numarası ve kimlik numarası gibi bilgilerin uyum içinde olması kesinlikle arz edilmektedir. Aksi taktirde kişinin yetkili makamlar tarafından yapmış olduğu Polonya vize başvurusu direkt olarak reddedilmektedir. Kişi Polonya vize başvuru formlarına, yetkili konsoloslukların sitelerinden, Polonya konsolosluklarının kendisinden ya da danışmanlık yapan yetkili vize firmaları  ya da merkezleri tarafından temin edilebilmektedir.

 

Polonya vize başvuru formunun kişi tarafından doldurulup imzalanmasının yanı sıra, vize sürecinin sonunda ülkeyi terk edeceği, vize almış olmasının Polonya’ya girişini garanti etmeyeceğini, ülkeye girişinin Polonya sınır yetkililerinin sorumluluğunda olduğunu başta kabul etmesine dair bir dilekçe yazması da gerekmektedir. Polonya vize başvuru formu içerisinde bulunurken, Polonya vize başvuru sahipleri ile ilgili detaylı bilgilerin alınabilmesi adına yetkili makamlar tarafından talep edilmektedir. Kişinin verecek olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılmış olması gerekmektedir.

 

Tüm bu bilgilerin yanı sıra, Polonya vizesi başvuru formları dikkatli bir şekilde doldurulur iken, okunaklı ve tükenmez kalem ile yazılıp kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Kişilerin form içerisinde yazmış olduğu bilgilerde Türkçe dilini kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Polonya başvuru formu doldurulur iken, kişinin ekte sunmuş olduğu dosyalarını dikkate alarak doğru bilgiler vermesi başvuru süresini değerlendirme aşaması için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Polonya başvuru formu doldurulurken, başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulup imza atılması gerekmektedir.

 

Vize başvuru formları eksiksiz bir şekilde doldurulduktan daha sonra yetkili makamlar kişinin başvurusunu geri çevirebilme hakkına da sahiptir. Bu form içerisinde verilmiş olan bilgiler ile konsolosluğa başvuru sırasında verilecek olan bilgilerin doğruluğunu tespit edilir iken kişinin vizesi olumlu sonuç almasında önemli bir etkendir. Polonya vizesi başvuru formları tamamen orijinal bir şekilde olması gerekmektedir. Bu nedenle kişi daha önceden vize başvuru formuna hâkim olmak istiyor ise Polonya Konsolosluğu’nun resmî sitesinden bu başvuru formuna ulaşabilme hakkına da sahiptir.

 

Polonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

İlk önce kişinin form üzerinde bulunan sağ üst köşeye Schengen ülkelerinde kabul görülmüş olan bir biyometrik fotoğrafını yapıştırması gerekmektedir. Ayrıca şahsi ve kimlik bilgilerini de ibraz etmesi gerekmektedir. Schengen vize başvuru formunu İngilizce, Türkçe ya da Lehçe dilinde doldurabilme hakkına da sahiptir.

 

Pasaporta ilişkin bilgiler arasında iki kişinin pasaport numarasını yanlış yazmışsın vizesinin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle kişi pasaport numarasını yazarken oldukça dikkatli bir şekilde doldurması gerekmektedir. Mesleki durumunu ve çalıştığı ya da sahibi olduğu şirketin hakkında detaylı bilgileri yazması gerekmektedir. Öğrenciler ya da ev hanımları ise bu bölüme öğrenci olduğunu yazarak okulun adını, adresini iletişim bilgilerini eklemesi gerekmektedir emekliler ise bu bölümü sadece emekli olduğunu yazmaları yeterlidir. Sadece ev hanımı olduğunu belirtmesi gerekmektedir.

 

Kişinin seyahat planı ve geçmiş vizeleri ile eğer daha önce Schengen vizesi başvurusunda bulunmuş ise bunu ait bir parmak izi ve vize kodu hakkında detaylı bilgileri belirtmesi tavsiye edilmektedir. Seyahat tarihleri mutlaka diğer evraklarının dilekçe, otel, davetiye, uçak, seyahat sigortası, ile uyumluluk göstermesi arz edilmektedir. Konaklama ve masrafların karşılanması adına detaylarına ilişkin sorular içermektedir. Bu nedenden dolayı kişinin durumuna uygun maddeleri işaretlemesi gerekmektedir.

 

Ancak burada eğer bir turistik seyahatten söz ediliyor ise kutu boşluklarına doldurması sadece yeterli olacaktır. Ayrıca kişinin İsviçre vatandaşı olan bir akrabası mevcut ise doldurulması gereken sorular da mevcuttur. Bu bölgelerde bulunan akrabaların burada belirtilmesi halinde konsolosluklar tarafından saklanıyormuş hissi gibi yanlış bilgilere yol açabilmektedir, bu nedenle bu kısımda doldurulması gereken bir diğer sorudur. Başvuru tarihi ve bölgesi ile başvuru yapacak olan kişinin imzasını içerecek olan bir bölümde bulunmaktadır. Kişi eğer imza yetkisine sahip değil ise ebeveynleri kişinin yerine imza atmak zorundadır.

 

Ancak kişinin başvurusunu başkası yapacak ise kendisi için vekil tayin etmesi en önemli koşullardan bir tanesidir. Başvuruyu kişinin adına gerçekleştirilecek ve takip edecek olan kişi bilgileri ile bizzat şahsi bilgilerin de beyanında bulunması gerekmektedir. Polonya vizesi online başvuru formu bulunmamaktadır. Bu nedenle kişinin formu evrakları eklenerek başvuru yapacağını ve daha sonrasında kuruma iletmesi talep edilmektedir. Evrakların ofisleri kargo, kurye yolu ile ya da elden teslim ile gerçekleştirle bilmektedir. Firmalara ya da vize merkezlerine ulaşan evraklar yetkili Bölümler tarafından incelenir ve daha sonrasında dosya durumu hakkında kişiye bilgilendirmeler sağlamaktadır.

Polonya vize başvuru Formu

Polonya vize başvuru Formu

Polonya Konsolosluğu

Polonya Konsolosluğu

VFS Global Antalya

VFS Global Antalya

Polonya’ya vize kalktı

polonya’ya vize kalktı

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu