Polonya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Polonya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Polonya Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Polonya Aile Birleşimi

Polonya aile birleşimi vizesi temin edilerek, kişi Polonya ülkesinde ikamet eden ailesine katılarak hayatına orada devam edebilme hakkına sahiptir. Polonya aile vizesi adına yapılacak olan işlemler de diğer vize işlemleri gibi talep edilen şartların yerine getirilmesi ile kişiye temin edilmektedir. Kişi, talep edilen tüm şartları yerine getirdikten sonra Polonya aile birleşimi vizesi adına yapacak olduğu başvuruyu, Polonya Konsolosluğunun yetkilendirilmiş olduğu vize merkezlerinden ya da firmalar ile yapabilme hakkına sahiptir.

Kişiler talep edilen evrakları tamamladıktan daha sonra yetkili merkezlere teslim etmesi gerekmektedir. Evraklar eksiksiz ve hatasız bir şekilde teslim edildikten daha sonra, kişilerin yapmış olduğu vize işleme alınacaktır. Ardından aracı konumda olan vize başvuru merkezleri ya da firmaları yetkili makamlara ileterek sürecin takibi sağlamaktadır. Ayrıca, başvuru yapan kişiyi de başvuru süreci hakkında bilgilendirme yetkisine de sahiptir.

Ancak, kişinin hangi kategoride vize başvuru yaparsa yapsın karar verme yetkisi sadece konsolosluklara ya da büyükelçiliklere aittir. Bu nedenle yetkili mercilerin görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri ya da firmaları, kişinin yapmış olduğu başvuru hakkında karar verme yetkisine sahip değildir.

Aile birleşimi vizeleri sayesinde, T.C. vatandaşları Polonya ülkesinde yaşayan eş ya da akrabaları ile yaşama imkanına sahip olmaktadırlar. Eğer kişi Türkiye sınırları içerisinde ise Polonya ülkesinde de eşi ya da akrabaları ikamet ediyor ise, onlar ile aynı çatı altında yaşama imkânı sunulmaktadır. Ayrıca tüm bu bilgilerin yanı sıra kişi, Polonya ülkesinde de oturum hakkına direkt olarak sahip olmaktadır.

Ancak bilinmesi gereken diğer hususlardan sadece bir tanesi, Polonya aile birleşimi vizesi, diğer vize kategorilerinden daha zordur ve alınması uzun zaman dilimlerinin kapsamaktadır. Kısa süreli verilecek olan vizeler 180 gün içerisinde bulunan 90 günlük bir süreyi aşmamak kaydı ile turistik vizedir. Transit ya da akraba ziyaretleri adına alınmış olan vize kategorileri olmasından kaynaklı daha kolay bir süreçtir. Ancak aile birleşim vizelerinde kişinin ülkede oldukça uzun bir süreli oturum izninin verilmesinden dolayı, verecek oldukları aile birleşimi vize oldukça ayrıntılı bir şekilde incelenecektir.

Bu nedenle kişinin yapacak olduğu Polonya aile birleşimi vizesi oldukça yoğun bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca Polonya ülkesinde bulunacak olan eş ya da akrabanın da ekonomik durumunun yeterli olması en önemli şartlardan bir tanesidir.

Polonya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Polonya aile birleşimi adına gerekli talep edilen evrakların listesi şu şekildedir;

 • 8 yılı aşmamış ve en az 2 yıl geçerliliği bulunan, ayrıca kişinin pasaportunun içerisinde de vizenin işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfasının boş bulundurulması gerekmektedir. Bunların yanı sıra kişinin başvuru sırasında kullanacak olduğu mevcut pasaportunun da yırtık ya da deforme olmaması gerekmektedir. Yırtık, eksik sayfalı ve deforme olmuş pasaportlar başvuru işlemlerine alınmamaktadır. Alınsa dahi, yetkili mercilerin tespit etmesi halinde kişinin yapmış olduğu vize başvurusu direkt olarak ret cevabı ile sonuçlanmaktadır.
 •  
 • Kişinin Polonya aile birleşimi yapacak olmasının nedeni eşinden dolayı kaynaklanıyor ise, evlilik cüzdanının fotokopisi de vize başvuru dosyasının içerisine eklenerek yetkili makamlara beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Kişinin tam vukuatlı bir nüfus kayıt örneğinin de evrakların içerisine eklenerek dosya ile konsolosluğa beyan edilmelidir.
 • Kişinin nüfus cüzdanı fotokopisinin, ön ve arka yüzünün renkli bir şekilde fotokopisi çekilerek başvuru dosyasının içerisine eklenmesi gerekmektedir.
 •  
 • Biyometrik fotoğraf ise en önemli etmenlerden bir tanesidir. Kişinin son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğu ve en güncel halinin yansıtıldığı 2 adet biyometrik fotoğrafın da başvuru dosyası içerisine eklenerek ibraz edilmesi gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın ise, konsolosluk tarafından belirtilen ölçülerde olması gerekmektedir. Bu nedenle kişinin belirtilen nitelikteki ölçüler ile fotoğraf çekilmesi ve arka fonunun da beyaz olması gerekmektedir. Ayrıca kişi, fotoğraf çekimi esnasından herhangi bir mimik hareketinde bulunmaması gerekmektedir. Fotoğraflar istenilen niteliğe sahip değilse, kişinin talep etmiş olduğu vize adına gerekli işlemler yapılamamaktadır.
 •  
 • Polonya ülkesinde ikamet eden kişinin ise kesinlikle ekonomik gelirinin yetkili makamlara beyan edilmesi gerekmektedir. Kişi kirada ikamet ediyor ise kira kontratı, kendi evinde ikamet ediyor ise evin tapusunu kanıtlayan nitelikte bir belgenin de mercilere sunulması gerekmektedir.
 •  
 • Ayrıca kişinin başvuruda bulunmadan önce evraklarının içerisine eklemesi gereken bir diğer gerekli belge ise Polonya aile birleşimi için bankaya ödemiş olduğu harç bedelidir. Bu harç bedelinin başvuru esnasında dosya içerisine eklenmesi gerekmektedir. Ancak kişinin vize talebi ret kararı ile sonuç bulmuş ise, tarafına hiçbir şekilde vize harç bedelinin iade işlemi yapılmamaktadır. Bu nedenle kişi başvuru sırasında oldukça dikkatli olmalıdır ve bilgilerinin teslim etmeden önce kontrol etmesinde fayda vardır.
 •  
 • Ayrıca kişi yine eş sebebi ile (evlilik sebebi) Polonya’ya gitmek istiyor ise, daha önceden yapılmış bir evliliği mevcutsa bunun bittiğini kanıtlayan bir belgenin de yetkili mercilere sunulması gerekmektedir.
 •  
 • Kişiye konsolosluk tarafından verilmiş olan formun ise talep edilen niteliklerde doldurulması şarttır. Ayrıca formun da Fransızca ya da Felemenkçe dillerinde doldurulması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra kişi tarafından doğruluğu tespit edilmeli ve formun içerisinde bulunan imza bölümüne de imzasını atması gerekmektedir.
 •  

Kişi, aile birleşimi vizesinde bulunmadan önce oldukça dikkatli bir şekilde talep edilen tüm şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Ayrıca bu kategoride vize başvurusu yapacak kişi de 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Polonya ülkesi adına aile birleşimim vizesi alacak olan kişinin başvurusu ise direkt olarak konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Bu tür vizeler için vize başvuru merkezleri aracı olamamaktadır.

Ayrıca, tüm bu belirtilenlerin yanı sıra kişi Polonya vatandaşı birisi ile evlenerek Polonya ülkesinde ikamet edecek ise, bunu konsolosluğa kanıtlaması zorunludur. Aynı şekilde kişi eğer en fazla 3. Dereceden bir akrabasının yanına göç edecek ise, bunu Polonya Konsolosluğuna kanıtlaması gerekmektedir.

Normal koşullar içerisinde Polonya vizesinin talep edilmesine bağlı olarak aile vizesinin talep edildiğinde, işlemler oldukça zor ve uzun bir süre zarfını kapsamaktadır. Yani Polonya ülkesinin yetkili makamları, kişiye uzun süreli bir oturma izni vereceğinden dolayı olduk hassas davranmaktadır ve yoğun bir şekilde inceleme sürecini gerçekleştirmektedir.

Polonya aile vizesi işleminin talep edildiğinde, Polonya ülkesinde ikamet eden eş ya da akrabaların finansal durumlarının da iyi olması gerekmektedir. Yetkili merciler bunu göz önünde bulunduracaktır. Kişinin aile vizesi başvurusunun onaylanması açısından da oldukça büyük bir etkiye sahip olacaktır. Eğer Polonya ülkesinde ikamet eden eş ya da akrabanın finansal gücü yerinde değil ise, kişinin aile birleşim vizesi yüksek ihtimal doğrultusunda olumsuz bir şekilde de sonuç alabilmektedir.

Polonya aile birleşimi talep etmek için, başvuru yapacak olan kişi doğrudan konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri ya da firmaları bu vize için yetkili kurumlar değillerdir. Bu tür vizeler için aracılık yapamamaktadırlar. Ayrıca kişinin teslim edecek olduğu evraklarında kontrolünü sağlaması en önemli unsurlardan sadece bir tanesidir. Eksik ya da yanlış evrakların olmamasına özen göstermelidir.

Polonya Aile birleşimi vizesi için Gerekli evraklar

Polonya Aile birleşimi vizesi için Gerekli evraklar

Polonya aile birleşimi vizesi

Polonya aile birleşimi vizesi

VFS Global Polonya

VFS Global Polonya

Polonya evlilik vizesi

Polonya evlilik vizesi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu